Την 4η νίκη της πανηγύρισε η ομάδα μας το βράδυ του Σαββάτου επικρατώντας με 5-1 του ΑΟΝ Αστέρα Β’ και φιγουράρει στην 1η θέση της βαθμολογίας στην Β’ κατηγορία Ρεθύμνου.

Ήταν ένα καλό σε γενικές γραμμές παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που ήθελαν να παίξουν ποδόσφαιρο, με πολλά νεαρά παιδιά να αγωνίζονται και στα δύο τερέν του αγωνιστικού χώρου του γηπέδου Ατσιποπούλου. Η ομάδα μας εκμεταλλεύθηκε το καλό της ξεκίνημα στο παιχνίδι «καθαρίζοντας» ουσιαστικά τη νίκη από το 35’ όταν και προηγήθηκε με 3-0, φτάνοντας στην επίτευξη δύο ακόμη τερμάτων στην επανάληψη για να έρθει το τελικό 5-1. Δύο γκολ πέτυχε ο Αντώνης Λαδιανός, και από ένα οι Τσακάλη, Καλτσουνίδης, αλλά και ο Μανώλης Παυλάκης που πέτυχε το ομορφότερο της αναμέτρησης. Το ντεμπούτο του με την ανδρική μας ομάδα έκανε ο 14χρονος Βασίλης Ποθουλάκης, προερχόμενος και αυτός από την Ακαδημία του συλλόγου μας.

Φάσεις και γκολ

8’ ο Τσακάλη με .όμορφο σουτ έξω από την περιοχή θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

26’ καλό σουτ του Τσακάλη μέσα από την περιοχή η μπάλα θα φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

32’ σέντρα του Καζαμία, ο Λαδιανός με πλασέ θα πετύχει το 2-0.

35’ ο Καλτσουνίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα αιφνιδιάσει τον Μπερέτη, ο οποίος θα δει την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να περνάει την γραμμή τέρματος για το 3-0.

37’ ο Αναστασιάδης ανατρέπεται από τον Μαγαράκη και ο κ. Διονύσης θα δώσει πέναλτι υπέρ του ΑΟΝ Αστέρα Β’.

38’ την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Φραγκάκος και μειώνει σε 3-1.

40’ ο Τσακάλη τροφοδοτεί τον Λαδιανός, αυτός αποφεύγει έναν αντίπαλο αλλά το σουτ του μπλοκάρει ο Μπερέτης.

54’ καλό σουτ το Κ. Παυλάκη έξω από την περιοχή η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

58’ κόρνερ του Χρ. Ασπρομάτη, κεφαλιά του Γιαννακόπουλου θα μπλοκάρει ο Τσιλιμπάρης.

61’ καλό σουτ του Καζαμία έξω από την περιοχή η μπάλα θα φύγει άουτ.

65’ ο Τσακάλη με κάθετη θα τροφοδοτήσει τον Λαδιανό, το πλασέ του οποίου από κοντά θα διώξει ο Μπερέτης.

68’ με φοβερό σουτ ο Μανώλης Παυλάκης έστειλε την μπάλα στο δεξί «Γ» του Μπερέτη για το 4-1.

71’ ο Καζαμίας κλέβει την μπάλα πλασάρει με τον Μπερέτη να σώζει, νέο πλασέ του Λαδιανού και πάλι ο κίπερ των φιλοξενουμένων απομακρύνει, αλλά ο Λαδιανός με 2η προσπάθεια στέλνει με πλασέ γράφει το 5-1.

79’ σέντρα του Αναστασιάδη, πλασέ του Σπάνο θα σώσει ο Τσιλιμπάρης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Διονύσης, Αγαλιώτης, Κατσιμάρη.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 8’ (Σ) Τσακάλη, 32’ (Σ), 71’ (Σ) Λαδιανός, 35’ (Φ) Καλτσουνίδης, 68’ Εμ. Παυλάκης – 38’ πεν. Φραγκάκος.

ΑΣΙΣΤ: 32’ Καζαμίας.

ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 37’ Αναστασιάδης.

ΥΠΕΠΕΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 37’ Μαγαράκης.

Ε.Α.Π. (Κώστας Πολύχρονος): Τσιλιμπάρης, Εμ. Παυλάκης (88’ Β. Ποθουλάκης), Σαρινάκης (80’ Γ.Β. Γεωργιουδάκης), Μαγαράκης, Καρδάρας (46’ Κ. Παυλάκης), Λίτσι, Τσακάλη (84’ Τσέλακ), Ι. Χαραλαμπάκης, Καζαμίας (88’ Σωπασουδάκης), Λαδιανός, Καλτσουνίδης.

ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ Β’ (Κώστας Ασπρομάτης): Μπερέτης, Αναστασιάδης, Χρ. Ασπρομάτης, Γιαννακόπουλος, Φραγκάκος, Χαντάι (77’ Μπέικο), Σκουλουφιανάκης, Στάθης, Χουσεΐν (67’ Σπάχο), Μπράχο (56’ Πατεράκης), Εμ. Χατζηκωνσταντίνου.