Πάλεψε είχε ανταγωνιστική εικόνα, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα η ομάδα μας και ηττήθηκε με 1-3 από τον Αστέρα Περάματος στο βραδινό παιχνίδι του Σαββάτου για την 16η αγωνιστική.

Η ομάδα μας πλήρωσε το νωθρό της ξεκίνημα στο παιχνίδι και δύο άτυχες στιγμές και μόλις στο 13’ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 χάρη σε μια εκτέλεση πέναλτι και ένα αυτογκόλ. Μετά από το 25’ η ομάδα μας ισορρόπησε το παιχνίδι, πίεσε τον Αστέρα Περάματος πέτυχε ένα γκολ είχε και 1-2 καλές στιγμές για να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά λίγο πριν το φινάλε του α’ μέρους ήρθε το 1-3, τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι.

Φάσεις και Γκολ

6’ κόρνερ του Ρηγάκη, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι και βρίσκει στο χέρι του Τσαπόκου με τον κ. Γ. Σαρή να δίνει πέναλτι.

7’ την εκτέλεση του πέναλτι αναλαμβάνει ο Ρηγάκης ανοίγοντας το σκορ, 0-1.

13’ βαθιά μπαλιά από την άμυνα των φιλοξενουμένων, ο Τσαπόκου στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα «κρεμάει» άθελα του τον Τριποδιανό, για το 0-2.

16’ καλό σουτ του Μυρθιανού η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ.

26’ νέο καλό σουτ του Μυρθιανού και πάλι η μπάλα θα φύγει άουτ.

29’ ο Μούσκαι ανατρέπει τον Μπουλή και ο κ. Σαρής σφυρίζει το πέναλτι για την ομάδα μας.

30’ ο Κόκκαλης από τα 11 μέτρα είναι εύστοχος μειώνοντας σε 1-2.

31’ ο Κουδουνάκης με κεφαλιά-πάσα τροφοδοτεί τον Αντιασβίλι, το σουτ του οποίου θα φύγει άουτ.

36’ μπαλιά του Κόκκαλη, ο Μεταξάκης θα προλάβει τελευταία στιγμή και θα διώξει προ του Μάλτσι.

39’ κάθετη του Κουδουνάκη το σουτ  Αντιασβίλι θα φύγει άουτ.

40’ κόρνερ του Μυρθιανού κεφαλιά του Μούσκαι η μπάλα θα φύγει άουτ.

41’ κάθετη του Λαδιανού ο Κόκκαλης θα ανακοπεί πριν προλάβει να σουτάρει από τον Μεταξάκη.

43’ κόρνερ του Ρηγάκη, θα επικρατήσει σύγχυση στην άμυνα της ομάδας μας και ο Μυρθιανός με δυνατό σουτ από κοντά θα πετύχει το 1-3.

53’ καλό σουτ του Τουρνάκη

73’ πάσα του Γ. Αντιασβίλι σουτ του Μ. Σπανουδάκη εξαιρετικά διώχνει ο Τριποδιανός στη δεξιά του γωνία.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γ. Σαρής, Κελαϊδής, Πατελάκης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 30’ πεν. Κόκκαλης – 7’ πεν. Ρηγάκης, 13’ αυτογκόλ Τσαπόκου, 43’ (Σ) Μυρθιανός.

ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΠΕΝΑΛΤΙ: 6’ Ρηγάκης – 29’ Μπουλής.

ΥΠΕΠΕΣΑΝ ΠΕΝΑΛΤΙ: 6’ Τσαπόκου – 29’ Μούσκαι.

ΔΟΚΑΡΙ: 53’ Τουρνάκης.

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Τριποδιανός (87’ Λέζι), Πολύχρονος, Ευτ. Στεφανάκης, Κόκκαλης, Τζαγκαράκης, Τσαπόκου (46’ Τσακάλι), Λαδιανός, Μέλι (78’ Σκαλιδάκης), Βροντάκης (46’ Μαυρής), Μπουλής (86’ Ι. Χαραλαμπάκης), Μάλτσι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Μιχάλης Στεφανάκης): Ι. Νικηφόρος, Νύκταρης (62’ Μοσχονάς), Κουδουνάκης, Μεταξάκης, Μούσκαι (82’ Νικητ. Στεφανάκης), Δροσάκης, Μυρθιανός (82’ Α. Σπανουδάκης), Παπαγιαννάκης (70’ Μ. Σπανουδάκης), Αντιασβίλι, Τουρνάκης (82’ Ε. Κοσκινάς), Ρηγάκης.