Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η ομάδα Κ-14 της Ακαδημίας στα Μισίρια με αντίπαλο τον ΑΟ Άρης2, σε παιχνίδι για την 7η αγωνιστική του εν λόγω πρωταθλήματος υποδομής ΕΠΣΡ, όπου αγωνίζονται ποδοσφαιριστές γεννηθέντες τα έτη 2006-2007 και μικρότεροι.

Η ομάδα μας έφτασε πολύ κοντά στη νίκη, αλλά ισοφαρίστηκε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα από τον Στριλιγκά, με σουτ μέσα από την περιοχή. Η ομάδα μας είχε ανοίξει το σκορ στο 34’ με όμορφο σουτ του Μουλίτσα που κατέληξε στο δεξί «Γ» των γηπεδούχων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ψωφάκης, Βλαχάκης, Κοντούλας.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 70’+2’ (Σ) Στριλιγκάς – 34’ (Σ) Μουλίτσας.

ΑΟ ΑΡΗΣ2 (Ναπολέων Σκουλούδης): Ε, Νικολακάκης, Ι. Νικολακάκης, Αλεβυζάκης, Θ. Βαρούχας, Χεμπάι, Μάτριτζι, Ματίγια, Τσαγλιώτης, Ανδρεδάκης, Α. Βαρούχας, Μακρυπόδης.

Ε.Α.Π. (Παντελής Κατικάς): Αρ. Προβιάς (41’ Μαρακάκης), Σωπασουδάκης, Τζωρτζινάκης, Σταυριδάκης, Λίτσι, Φραγκάκος, Ρουκουνάκης (50’ Κοζορώνης), Μπαραδάκης, Μουλίτσας, Χριστουλάκης, Ηλιάκης.