Την πρώτη απώλεια βαθμών στο γήπεδο Ατσιποπούλου είχε η ομάδα μας γνωρίζοντας την ήττα με 2-6 από τα Λιβάδια, τα οποία είχαν ένα εκπληκτικό τέταρτο και σε διάστημα 12’ λεπτών πέτυχαν 4 γκολ.

Μετά από το «λευκό» 0-0 του α’ μέρους η επανάληψη ήταν καταιγιστική για τους φιλοξενούμενους, ενώ είχαμε και 4λεπτή διακοπή για κροτίδα που έπεσε μετά από το δεύτερο γκολ των Λιβαδίων. Στο τελευταίο 20λεπτό η ομάδα μας προσπάθησε να βγάλει ποδοσφαιρικό εγωισμό, μείωσε σε 2-5, ενώ είχε χαμένο πέναλτι και 2-3 ανεπανάληπτα τετ α τετ, με τον Ε,. Κόκκινο στο 94’ να διαμορφώνει το τελικό 2-6.

Φάσεις και Γκολ

14’ σέντρα Δ. Χνάρη, κεφαλιά του Β. Ζερβού θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Τριποδιανός.

20’ ο Κόκκαλης εκτελεί φάουλ, η μπάλα θα κοντράρει στο τείχος ο Μάλτσι δεν προλαβαίνει να την σπρώξει στα δίχτυα.

21’ σουτ του Β. Ζερβού θα διώξει ο Τριποδιανός, νέο σουτ του Β. Ζερβού άουτ.

30’ κόρνερ του Μάλτσι κεφαλιά του αμαρκάριστου Κόκκαλη άουτ.

34’ ο Μάλτσι τροφοδοτεί τον Κόκκαλη, το σουτ του οποίου φεύγει άουτ.

48’ πλασέ του Β. Ζερβού διώχνει πάνω στη γραμμή ο Μαγαράκης, σουτ του Κωστάκη έξω από την περιοχή αιφνιδιάζεται ο Τριποδιανός και ανοίγει το σκορ, 0-1.

49’ ο Μ. Ζερβός εκτελεί φάουλ και ο Κωστάκης με κεφαλιά πετυχαίνει το 0-2.

61’ ο Κωστάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ γράφει το 0-3.

62’ καλοζυγισμένο σουτ του Εμ. Κουγιουμουτζή εκτός περιοχής για το 0-4.
63’ σε προσπάθειαν του Μάλτσι, η μπάλα σταματάει στο χέρι του Απ. Κλάδου με τον κ. Κετεσίδη να δίνει πέναλτι.

64’ την εκτέλεση του πέναλτι αναλαμβάνει ο Κόκκαλης στέλνοντας την μπάλα άουτ.

68’ σέντρα του Εμ. Κουγιουμουτζή, κεφαλιά του Δ. Χνάρη για το 0-5.

75’ σέντρα Λελεδάκη, με κεφαλιά ο Κόκκαλης μειώνει 1-5.

76’ ο Σπυριδάκης βγάζει τετ α τετ τον Κόκκαλη αλλά το πλασέ του φεύγει ελάχιστα άουτ.

83’ ο Τζαγκαράκης τροφοδοτεί τον Τσακάλι, ο οποίος με «ξερό» σουτ σημειώνει το 2-5.

87’ ο Μαγαράκης βγάζει τετ α τετ τον Κόκκαλη, αλλά το πλασέ του σώζει ο Γ. Κλάδος.

94’ ο Δ. Χνάρης τροφοδοτεί τον Εμ. Κόκκινο, ο οποίος προλαβαίνει την έξοδο του Τριποδιανού και με πλασέ διαμορφώνει το τελικό 2-6.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κετεσίδης, Συργούνη, Πατελάκης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 75’ (Κ) Κόκκαλης, 83’ (Σ) Τσακάλι – 48’ (Σ), 49’ (Κ), 61’ (Φ) Κωστάκης, 62’ (Σ) Εμ. Κουγιουμουτζής, 68’ (Κ) Δ. Χνάρης, 90’+4’ (Σ) Εμ. Κόκκινος.

ΑΣΙΣΤ: 75’ Λελεδάκης, 83’ Τζαγκαράκης – 49’ Μ. Ζερβός, 68’ Εμ. Κουγιουμουτζής, 90’+4’ Δ. Χνάρης.

ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 63’ Μάλτσι.

ΥΠΕΠΕΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 63’ Απ. Κλάδος.

ΑΣΤΟΧΗΣΕ ΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 64’ Κόκκαλης (ΑΟΥΤ).

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Τριποδιανός, Μαυρής, Κόκκαλης, Μαγαράκης, Γ. Τζαγκαράκης, Μάλτσι, Φ. Ιμπραχίμι (46’ Τσακάλι), Λελεδάκης, Σπυριδάκης, Βροντάκης (19’ λ.τ. Π. Ποθουλάκης, 80’ Σταυριδάκης), Καραμπατζάκης.

ΛΙΒΑΔΙΑ (Τάκης Μαρής): Γ. Κλάδος, Σ. Σωπασής, Ν. Σταρράς (70’ Αν. Κλάδος), Δ. Χνάρης, Γ. Καλυβιανάκης (66’ Γ. Σωπασής), Μ. Ζερβός (66’ Ε. Μαρής), Χ. Μαρής (70’ Ν. Καλυβιανάκης), Ε. Ζερβός, Κωστάκης (69’ Ε. Κόκκινος), Εμ. Κουγιουμουτζής, Απ. Κλάδος.