Με το αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας γνωρίζοντας την ήττα με 4-0 από τον ΑΟΝ Αστέρα στην Σοχώρα στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου.

Το τελικό 4-0 αδικεί την ομάδα μας, που σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ, απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες της Α’ κατηγορίας, που ήταν ανώτερη και έφτασε δίκαια στη νίκη. Χατ τρικ πέτυχε ο Γιώργος Βελονάκης και ένα ακόμη πρόσθεσε ο Νίκος Χατζηκωνσταντίνου.

Φάσεις και Γκολ

11’ ο Ν. Χατζηκωνσταντίνου θα δώσει έτοιμο γκολ στον Βελονάκη και αυτός από κοντά θα ανοίξει το σκορ, 1-0.

21’ ο Σαρινάκης θα βρεθεί απέναντι στον Παπαδάκη, αλλά τελευταία στιγμή θα τον προλάβει ο Αποστολίδης και θα απομακρύνει την μπάλα.

26’ Πολυμίλης με κάθετη πάσα θα βγάλει τετ α τετ το Ν. Χατζηκωνσταντίνου και αυτός με πλασέ θα πετύχει το 2-0.

31’ κόρνερ το Καλτσουνίδη, ο Λίτσι δεν θα κάνει καλό κοντρόλ το πλασέ του Μαγαράκη θα μπλοκάρει ο Παπαδάκης.

33’ εξαιρετική συνεργασία του ΑΟΝ Αστέρα, με τον Πολυμίλη με κάθετη να βρίσκει τον Λ. Τάκα και αυτός να σερβίρει έτοιμο γκολ στον Βελονάκη, ο οποίος πλασάρει εύστοχα για το 3-0.

41’ ο Κ. Παυλάκης εκτελεί φάουλ, πλασέ του Δαμανάκη η μπάλα θα φύγει άουτ.

44’ με εξαιρετική κάθετη πάσα ο Λ. Τάκα θα τροφοδοτήσει τον Μαρίνοφ, το πλασέ του οποίου θα διώξει όμορφα σε κόρνερ ο Τσιλιμπάρης.

48’ ο Μαρίνοφ βρέθηκε σε θέση βολής αλλά νικήθηκε από τον Τσιλιμπάρη.

60’ τριπλή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας με τους Καζαμία, Καλτσουνίδη και Δαμανάκη να μην μπορούν να νικήσουν τον Παπαδάκη.

66’ Ο Δαμανάκης τροφοδοτεί τον Καζαμία τον ψηλοκρεμαστό πλασέ του οποίου έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

67’ σέντρα του Ν. Χατζηκωνσταντίνου, σουτ του Βελονάκη θα μπλοκάρει ο Τσιλιμπάρης.

77’ ο Κ. Ασπρομάτης εκτελεί φάουλ και ο Βελονάκης με κεφαλιά θα σημειώσει το 4-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλυβόπουλος, Κωσταράς, Κονταξάκης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 11’ (Σ), 33’ (Σ), 77’ (Κ) Βελονάκης, 26’ (Σ) Ν. Χατζηκωνσταντίνου.

ΑΣΙΣΤ: 11’ Ν. Χατζηκωνσταντίνου, 26’ Πολυμίλης, 33’ Λ. Τάκα, 77’ Κ. Ασπρομάτης.

ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ (Ηλίας Ασπρομάτης): Α. Παπαδάκης, Σαββάκης (74’ Ανυφαντάκης), Αποστολίδης, Κ. Ασπρομάτης, Εμ. Χατζηκωνσταντίνου, Ν. Χατζηκωνσταντίνου, Γερωνυμάκης (69’ Τσόγκας), Λ. Τάκα, Μαρίνοφ (61′ Χατζηνικολίδης), Πολυμίλης, Βελονάκης.

Ε.Α.Π. (Κώστας Πολύχρονος): Τσιλιμπάρης, Εμ. Παυλάκης, Καρδαράς (80’ Μπράχο), Λίτσι (53’ Τσέλακ), Στεφανάκης, Καλτσουνίδης (80’ Σωπασουδάκης), Μαγαράκης, Κ. Παυλάκης, Καζαμίας, Σαρινάκης (62’ Ευαγ. Λαδιανός), Δαμανάκης.

Προηγούμενο άρθροΠρεμιέρα Κυπέλλου με ΑΟΝ Αστέρα στην Σοχώρα την Κυριακή (22/9)
Επόμενο άρθροΠεραστικά Βαγγέλη και να επιστρέψεις γρήγορα κοντά μας…