Αγκαλιά με τον τίτλο η Ε.Α.Π.!

Αγκαλιά με τον τίτλο είναι η ομάδα μας αφού έφυγε με χρυσό τρίποντο από τα Μισίρια επικρατώντας με 1-0 του Ολυμπιακού Ρεθύμνου και αποσπάστηκε με 6 και 7 βαθμούς από τους διώκτες της. Πλέον χρειάζεται μόλις ένα βαθμό για να σφραγίσει και μαθηματικά την κατάκτηση του τίτλου της Β’ Κατηγορίας και της ανόδου στην Α’ ΕΠΣΡ.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό και χορταστικό και από τις δύο ομάδες και μέχρι το 73’ του έλειπε μόνο το γκολ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και είχαν δύο δοκάρια μέχρι το 12’. Μετά το πρώτο 20λεπτό η ομάδα μας ανέλαβε τον έλεγχο του παιχνιδιού και είχε με την σειρά της δοκάρι με τον Σαρινάκη (32’). Στην επανάληψη η ομάδα μας κυριάρχησε και είχε ένα τέταρτο πολύ πιεστικό έχοντας δύο ακόμη δοκάρια με τους Εμ. Παυλάκη (50’) και Α. Λαδιανό (66’). Τελικά το χρυσό γκολ για την ομάδα μας πέτυχε ο Στέλιος Μαγαράκης στο 73’ με δυνατό σουτ μην αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Πάτσο και χαρίζοντας στην ομάδα μας την υπεροπόλυτιμη νίκη.

Φάσεις και Γκολ

6’ ο Δοντσίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα σημαδέψει το οριζόντιο δοκάρι.

12’ ο Μαρούλης εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας, αλλά το πλασέ του θα σταματήσει στο δεξί δοκάρι του Τσιλιμπάρη.

28’ σουτ του Καζαμία θα μπλοκάρει ο Πάτσο.

32’ σέντρα του Δαμανάκη, ο Σαρινάκης από κοντά θα τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι του Πάτσο.

36’ σέντρα του Κοτζαμπασάκη, ο Μαρούλης από κοντά θα πλασάρει άουτ.

39’ σουτ του Δαμανάκη θα μπλοκάρει ο Πάτσο.

42’ ο Σαρινάκης πέφτει στο έδαφος από μαρκάρισμα του Πάτσο, να συνεχιστεί το παιχνίδι «είπε» ο κ. Σταυρουλάκης.

50’ σέντρα του Καλτσουνίδη, ο Δαμανάκης με κεφαλιά θα στρώσει στον επερχόμενο Εμ. Παυλάκης, ο οποίος από το σημείο του πέναλτι θα τραντάξει το ορίζοντιο δοκάρι.

51’ σέντρα του Καλτσουνίδη, το σουτ του Δαμανάκη θα φύγει άουτ.

53’ σέντρα του Λαδιανού, ο Σαρινάκης θα βρεθεί τετ α τετ αλλά το πλασέ του Σαρινάκη θα διώξει εξ’ επαφής ο Πάτσο.

63’ σουτ του Εμ. Δαμανάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

66’ ο Α. Λαδιανός βγήκε στην αντεπίθεση αλλά το σουτ του σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Πάτσο.

73’ φάουλ του Ευαγ. Λαδιανού, ο Δαμανάκης προσπαθεί να κάνει το ανάποδο ψαλίδι η μπάλα κοντράρει και έρχεται ο Μαγαράκης με δυνατό σουτ να ανοίξει το σκορ, 0-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρ. Σταυρουλάκης, Δασκαλομαρκάκης, Βλαχάκης – 4ος Διαιτητής: Βαρβαντάκης.

ΤΟ ΓΚΟΛ: 73’ (Σ) Μαγαράκης.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 6’ Δοντσίδης, 12’ Μαρούλης – 32’ Σαρινάκης, 50’ Εμ. Παυλάκης, 66’ Α. Λαδιανός.

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ρ. (Βασίλης Νικολουδάκης): Πάτσο, Φερχάτι, Α. Μαντί, Κρούτι, Ξυδάκης (52’ Ραχωβίτσας), Σταράκης, Ανδριώτης, Κοτζαμπασάκης, Μαρούλης, Στρατάκης (57’ Στριλιγκάς).

Ε.Α.Π. (Κώστας Πολύχρονος): Τσιλιμπάρης, Εμ. Παυλάκης, Μαγαράκης, Τσαπόκου (79’ Καρδαράς), Καζαμίας (71′ Σκάρας), Κ. Παυλάκης, Ι. Χαραλαμπάκης (69’ Τσακάλη), Καλτσουνίδης, Σαρινάκης (69’ Ευαγ. Λαδιανός), Α. Λαδιανός, Εμ. Δαμανάκης (79’ Καλυβιανάκης).