Στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας θα επικεντρώσει πλέον η ομάδα μας το ενδιαφέρον της στην τρέχουσα σεζόν, αφού έμεινε εκτός από την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου.

Στο σημερινό επαναληπτικό της Β’ φάσης στο γήπεδο Ατσιποπούλου, η ομάδα μας ηττήθηκε με 0-2 από την Ασή Γωνιά και αποκλείστηκε από τα προημιτελικά. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ουσιαστικοί, σκοράροντας στις ευκαιρίες που τους δόθηκαν εν αντιθέσει με τους παίκτες μας, οι οποίοι σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες, με τον τερματοφύλακα της Ασή Γωνιάς, Σανταμούρη, να πραγματοποιεί σωτήριες επεμβάσεις.

Φάσεις και γκολ

1’ ο Λαδιανός θα βρεθεί τετ α τετ με τον Σανταμούρη, με τον πορτιέρο της Ασή Γωνιάς να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

7’ ο Ζότο εκτελεί φάουλ, ο Μαυρής στρώνει στον Λαδιανό, το σουτ του οποίου θα μπλοκάρει ο Σανταμούρης.

19’ καλό σουτ του Λαδιανού, η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ.

23’ κοντινή κεφαλιά του Δελημήτσου, η μπάλα θα φύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

29’ κάθετη πάσα του Ι. Βασιλείου, θα βγει τετ α τετ ο Ν. Αποστολάκης, ο οποίος θα πλασάρει εύστοχα για το 0-1.

36’ γύρισμα του Εμ. Κουνδουράκη, ο Ι. Βασιλείου θα πλασάρει αλλά ο Τσιλιμπάρης θα μπλοκάρει.

55’ σέντρα του Γασπαράκη, επικρατεί σύγχυση στην άμυνα μας και ο Παπαδογιαννάκης με σουτ σημειώνει το 0-2.

60’ ο Τσακάλη με κάθετη πάσα βγάζει τετ α τετ τον Χαραλαμπάκη, αλλά το πλασέ του θα μπλοκάρει ο Σανταμούρης.

75’ ο Σανταμούρης με βαθιά μπαλιά θα βγάλει τετ α τετ τον Λέσι, ο οποίος με κεφαλιά θα προλάβει την έξοδο του Τσιλιμπάρη, αλλά ο Ζαχαριουδάκης θα προλάβει και θα απομακρύνει.

78’ σε θέση τετ α τετ θα βρεθεί ο Λαδιανός, αλλά και πάλι ο Σανταμούρης θα απομακρύνει με τα πόδια και στη συνέχεια θα προλάβει τον Ρ. Αποστολάκη.

88’ καλή εκτέλεση φάουλ του Παπαδογιαννάκη, ο Τσιλιμπάρης θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

90’+3’ ο Σαμιώτης θα βγάλει τετ α τετ τον Ζότο, αλλά ο Σανταμούρης ξανά θα απομακρύνει το πλασέ του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βοσκάκης, Βασίλογλου, Συργούνη.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 29’ Ν. Αποστολάκης, 55’ Παπαδογιαννάκης.

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Τσιλιμπάρης, Σαμιώτης, Δ. Κωστόπουλος (50’ Πολύχρονος), Ζότο, Χατζηκωνσταντίνου, Λελεδάκης (77’ Ρ. Αποστολάκης), Μαυρής, Λαδιανός, Στεφανάκης (55’ λ.τ. Χαραλαμπάκης), Πάγκαλος, Τσακάλη (69’ Ζαχαριουδάκης).

ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ (Χρήστος Βασιλείου): Σανταμούρης, Λέσι (80’ Ανδρουλιδάκης), Δελημήτσος, Εμ. Κουνδουράκης (53’ Σκλομπονάκης), Ν. Αποστολάκης (65’ Φ. Ιμπραχίμι), Ι. Βασιλείου, Παπαδογιαννάκης, Καρδαμίτσης, Θεοδωράκης, Γασπαράκης, Καλαμούκης (58’ Βουτσάς).