Την πρώτη της ήττα για την φετινή χρονιά γνώρισε η ομάδα μας, η οποία πλέον έχει συγκάτοικο στην κορυφή της βαθμολογίας τον Ολυμπιακό Ρεθύμνου (του οποίου υπερτερεί).

Το ντέρμπι των Μισιρίων το βράδυ της Κυριακής ήταν δυναμικό και αμφίρροπο μεταξύ δύο καλών ομάδων, με τους «ερυθρόλευκους» του Ρεθύμνου να καταφέρνουν να εκμεταλλεύονται μια στιγμή αδράνεια της ομάδας μας στο ξεκίνημα της επανάληψης και να επικρατούν με 1-0. Από εκεί και πέρα η ομάδα μας έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, δημιούργησε 2-3 καλές στιγμές αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στο γκολ, μένοντας άσφαιροι για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.

Φάσεις και Γκολ

7’ καλό σουτ του Λαδιανού, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

9’ σέντρα του Εμ. Παυλάκη, η κεφαλιά του Α. Λαδιανού έφυγε άουτ.

10’ ο Κοτζαμπασάκης στρώνει στον Κρούτι, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Τσιλιμπάρης.

12’ φάουλ του Εμ. Παυλάκη, επικρατεί σύγχυση στην περιοχή, το γυριστό του Σαμιώτη ήταν χλιαρό και μπλόκαρε ο Πάτσο.

17’ φάουλ του Δοντσίδη κεφαλιά του Κρούτι η μπάλα θα σταματήσει στο δεξί δοκάρι του Τσιλιμπάρη.

31’ σουτ του Δαμανάκη θα μπλοκάρει ο Πάτσο.

39’ σέντρα του Καλυβιανάκη, κεφαλιά του Καζαμία που προλαβαίνει την έξοδο του Πάτσο, αλλά πάνω στην γραμμή θα διώξει  ο Μάντι.

52’ η άμυνα της ομάδας μας αδρανεί με τον Κοτζαμπασάκη να «κόβει» την μπάλα στον Κρούτι και αυτός με πλασέ ανοίγει το σκορ για τον Ολυμπιακό Ρεθύμνου, 1-0.

54’ κόρνερ του Καλτσουνίδη κοντινή κεφαλιά του Μαγαράκη θα μπλοκάρει ο Πάτσο.

65’ σέντρα του Σαρινάκη, ο Λαδιανός εξ’ επαφής θα νικηθεί από τον Πάτσο με τα πόδια, στην μεγαλύτερη ευκαιρία της ομάδας μας.

75’ σέντρα του Σαρινάκη στο δεύτερο δοκάρι θα πιάσει την κεφαλιά ο Κ. Παυλάκης αλλά σωτήρια και πάλι θα διώξει ο Πάτσο.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Διονύσης, Βαρβαντάκης, Κελαϊδής – 4ος Διαιτητής: Δασκαλομαρκάκης.

ΤΟ ΓΚΟΛ: 52’ (Σ) Κρούτι.

ΑΣΙΣΤ: 52’ Κοτζαμπασάκης.

ΔΟΚΑΡΙ: 17’ Κρούτι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Βασίλης Νικολουδάκης): Πάτσο, Α. Φερχάτι, Μάντι (85’ Στρατάκης), Κρούτι, Ξυδάκης, Σταράκης (70’ Μαρ. Παπαδάκης), Ανδριώτης, Κοτζαμπασάκης, Στριλιγκάς (62’ Μαρούλης), Δοντσίδης, Σιμονάι.

Ε.Α.Π. (Κώστας Πολύχρονος): Τσιλιμπάρης, Τσέλακ (46’ Σαρινάκης), Σαμιώτης, Καρδαράς (46’ Τσαπόκου), Εμ. Παυλάκης, Μαγαράκης, Καλτσουνίδης (74’ Κ. Παυλάκης), Καζαμίας, Καλυβιανάκης, Δαμανάκης (62’ Τσακάλη), Α. Λαδιανός (82’ Ι. Χαραλαμπάκης).

Προηγούμενο άρθροΠανέτοιμη η Ε.Α.Π. για το ντέρμπι με Ολυμπιακό Ρ. σήμερα (19.30) στα Μισίρια