Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου προκρίθηκε η ομάδα μας, κατακτώντας την 2η θέση του 5ου Ομίλου, ο οποίος ολοκληρώθηκε σήμερα με την διεξαγωγή των παιχνιδιών της 3ης αγωνιστικής.

Η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με την μαχητική ομάδα των Μελάμπων στο γήπεδο Ατσιποπούλου και σε συνδυασμό με τη νίκη του ΑΟΝ Αστέρα επί του Σπηλίου (5-1), με 4 βαθμούς τερμάτισε στην 2η θέση πίσω από την ομάδα της Σοχώρας. Η εμφάνιση της ομάδας μας ήταν μέτρια απέναντι στην ομάδα του Αγίου Βασιλείου, κατά διαστήματα δημιούργησε και σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες για να φτάσει στην επίτευξη κάποιου τέρματος.

Φάσεις και γκολ
12’ ο Σπυριδάκης με κάθετη πάσα θα βγάλει τετ α τετ τον Χατζηκωνσταντίνου που θα κάνει την προβολή, αλλά θα σώσει ο Μουτσάκης.
14’ σέντρα του Αλεξανδρόπουλου κεφαλιά του Σπυριδάκη, θα μπλοκάρει ο Μουτσάκης.
15’ καλή εκτέλεση φάουλ του Χατζηκωνσταντίνου θα διώξει με υπερένταση ο Μουτσάκης.
19’ σουτ του Κωστόπουλου, θα μπλοκάρει ο Δημητριάδης.
27’ ο Ιμπραχίμι θα βγάλει σε θέση βολής τον Αλεξανδρόπουλο, η κεφαλιά του οποίου θα φύγει ελάχιστα άουτ.
47’ ο Σπυριδάκης θα βρει με κάθετη πάσα τον Αλεξανδρόπουλο, ο οποίος θα σουτάρει άουτ.
52’ νέο καλό σουτ του Αλεξανδρόπουλου, θα διώξει σε κόρνερ ο Μουτσάκης.
59’ σουτ του Χύκα θα μπλοκάρει ο Δημητριάδης.
63’ σουτ του Ρ. Αποστολάκη θα μπλοκάρει ο Μουτσάκης.
74’ ο Λιοδάκης θα βγάλει τετ α τετ τον Κόκκαλη, ο οποίος θα πλασάρει άουτ.
75’ αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο Κωστόπουλος των Μελάμπων.
76’ αντεπίθεση των Μελάμπων, ο Εμ. Τζαγκαράκης θα βρεθεί απέναντι στον Δημητριάδη και θα πλασάρει άουτ.
88’ καλό σουτ του Σπυριδάκη, η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ.
90’ φάουλ του Στεφανάκη, ο Μαυρής ανενόχλητος δεν θα πιάσει την κεφαλιά όπως θα ήθελε και η ευκαιρία θα χαθεί.
92’ σέντρα του Αλεξανδρόπουλου, σουτ του Τσακάλι θα διώξει σε κόρνερ ο Μουτσάκης.
93’ σουτ του Αλεξανδρόπουλου πάνω στη γραμμή θα διώξει ο Γελαδάρης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλυβιανάκης, Ν. Σαρής, Καψαλάκης.
Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Δημητριάδης, Πολύχρονος, Τζαγκαράκης, Μαυρής, Αλεξανδρόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου, Σπυριδάκης (90’ Τσακάλι), Ιμπραχίμι (58’ Χαραλαμπάκης), Βροντάκης (58’ Α. Πολυδώρου), Φ. Βερνάδος (41’ Ρ. Αποστολάκης), Στεφανάκης.
ΜΕΛΑΜΠΕΣ (Γιώργος Δημούδης): Μουτσάκης, Γιάννης, Σημαιάκης, Γελαδάρης, Δασκαλάκης, Ν. Τρουλλινός, Ι. Κυριακάκης (60’ Εμ. Τζαγκαράκης), Λίτινας (60’ Λιοδάκης), Κόκκαλης, Χύκα (66’ Μανουσάκης), Κωστόπουλος.

Προηγούμενο άρθροΓια τη νίκη και την πρόκριση σήμερα (16.00) η ομάδα μας με Μέλαμπες