Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα μας το 57ο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΡ επικρατώντας με 2-0 στους Αρμένους επί της τοπικής ομάδας, στην πρεμιέρα του φετινού μαραθωνίου.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά δυσκολευόταν να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων. Όμως στο 45’ το γόρδιο δεσμό έλυσε ο νεαρός Νίκος Χατζηκωνσταντίνου, ο οποίος ανατράπηκε καθαρά από τον Πενθερουδάκη και ο κ. Γρύλλης έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Μηνάς Μαυρής ήταν ψύχραιμος από τα 11 βήματα ανοίγοντας το σκορ, ενώ με το ξεκίνημα της επανάληψης, με ένα όμορφο γκολ ο Ανδρέας Αλεξανδρόπουλος πέτυχε το 0-2, «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα μας, έστω και αν από το 78’ ο αντίπαλος απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, με την αποβολή του Τζαγκαράκη με 2η κίτρινη. Η Ε.Α.Π. είχε 3-4 ακόμη καλές ευκαιρίες με σημαντικότερη την εκτέλεση φάουλ του Σαμιώτη που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι, ενώ νεανικός ΟΦΑ είχε δύο μακρινά σουτ του Τσόλα που σταμάτησαν στο οριζόντιο δοκάρι του Τσιλιμπάρη.

Φάσεις και γκολ

15’ σουτ του Μαυρή από τα όρια της περιοχής, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

29’ σέντρα του Αλεξανδρόπουλου, ο Λαδιανός θα βρεθεί σε θέση βολής αλλά θα χάσει το κοντρόλ.

37’ ξαφνικό σουτ του Τσόλα από μακριά, η μπάλα θα τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι του Τσιλιμπάρη.

44’ ο Χατζηκωνσταντίνου θα ανατραπεί από τον Πενθερουδάκη και ο κ. Γρύλλης θα δώσει το πέναλτι.

45’ ο Μηνάς με ψύχραιμη εκτέλεση θα στείλει την μπάλα στην δεξιά γωνία και τον ε. Κολυβάκη στην αριστερή, για το 0-1.

46’ καλό σουτ του Σκαλιδάκη η μπάλα θα φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ε. Κολυβάκη.

52’ ο Χατζηκωνσταντίνου τροφοδοτεί τον Αλεξανδρόπουλο και αυτός αφού μπήκε στην περιοχή με όμορφο πλασέ πέτυχε το 0-2.

58’ καλή εκτέλεση του Βάρδα η μπάλα θα φύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Ε. Κολυβάκη.

78’ αποβάλλεται με 2η κίτρινη ο Τζαγκαράκης και η ομάδα μας μένει με 10 παίκτες.

79’ σουτ του Τσόλα η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια ο Γ. Βογιατζάκης θα «κλωτσήσει» αέρα.

82’ φάουλ του Σαμιώτη η μπάλα θα τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γρύλλης, Συργούνη, Λιοδάκης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 45’ πεν. Μαυρής, 52’ (Σ) Αλεξανδρόπουλος,

ΑΣΙΣΤ: 52’ Χατζηκωνσταντίνου.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 37’, 79’ Τσόλας – 82’ Σαμιώτης.

ΚΟΚΚΙΝΗ: 79’ Τζαγκαράκης (2η κίτρινη).

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Σήφης Μανωλούδης): Ε. Κολυβάκης, Κριτσιώτης, Γεωργιουδάκης, Κασιάρας, Πενθερουδάκης (46’ Γ. Ανυφαντάκης), Γερωνυμάκης (63’ Βαρδουνιώτης), Τσόλας, Σκουλούδης (46’ Βασαδάκης), Γ. Βογιατζάκης (87’ Πολιτάκης), Μάνσε, Ν. Κολυβάκης.

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Τσιλιμπάρης, Δ. Κωστόπουλος, Σαμιώτης, Πολύχρονος, Τζαγκαράκης, Βαρδάς, Μαυρής, Σκαλιδάκης (75’ Ρ. Αποστολάκης), Χατζηκωνσταντίνου, Αλεξανδρόπουλος (90’ Χαροκόπος), Λαδιανός (87’ Λελεδάκης).

* Πριν την έναρξη της αναμέτρησης ο ΟΦ Αρμένων δια μέσω το αρχηγού του Γιώργου Βογιατζάκη, παρέδωσε μια ανθοδέσμη στον αρχηγό της ομάδας μας, Κώστα Πολύχρονο.

Προηγούμενο άρθροΠοδαρικό με το δεξί θέλει σήμερα (16.00) η Ε.Α.Π. στους Αρμένους