Συνέχισε την ανοδική της πορεία η ομάδα μας πετυχαίνοντας την 2η συνεχόμενη νίκη της στην Α’ ΕΠΣΡ και αναρριχήθηκε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα μας χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης ήταν ανώτερη στο γήπεδο Λιβαδίων κερδίζοντας με 2-0 την τοπική ομάδα, ενώ είχε δύο δοκάρια με τον Λαδιανό (38’ και 65’) και ένα τσουβάλι… χαμένες ευκαιρίες για να δώσει ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις στη νίκη της. Αυτή ήταν η 3η νίκη της ομάδας μας στην Α’ ΕΠΣΡ και αυτή εκτός έδρας, στο 4ο παιχνίδι της μακριά από το Ατσιπόπουλο, στα 6 πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Γιώργος Σκαλιδάκης στο 20’, η Ε.Α.Π. δημιούργησε και έχασε πολλές ευκαιρίες, με τη νίκη να σφραγίζεται στο 73’ με τον Δημήτρη Σαμιώτη με σουτ μέσα από την περιοχή να διαμορφώνει το τελικό 0-2.

Φάσεις και γκολ

8’ ο Αλεξανδρόπουλος «κόβει» την μπάλα στον Ζότο, το σουτ του οποίου κοντράρεται.

10’ ο Λαδιανός θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ, αλλά θα προλάβουν και θα διώξουν οι αμυντικοί.

19’ ο Σκαλιδάκης εκτελεί κόρνερ, με τον Ε.Μ. Κόκκινο να διώχνει σε νέο κόρνερ.

20’ ο Σκαλιδάκης αυτή την φορά με απευθείας εκτέλεση κόρνερ νικά το νεαρό πορτιέρο των Λιβαδίων και ανοίγει το σκορ, 0-1.

21’ σουτ του Κωστάκη θα κοντράρει σε αμυντικό και θα φύγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γ. Προβιά.

26’ καλό σουτ του Σαμιώτη θα μπλοκάρει ο Ε.Μ. Κόκκινος.

28’ σουτ του Ζότο μέσα από την περιοχή θα αποκρούσει ο Ε.Μ. Κόκκινος.

34’ σουτ του Μαυρή μέσα από την περιοχή, η μπάλα θα φύγει άουτ.

36’ νέο σουτ του Αλεξανδρόπουλου θα μπλοκάρει ο Ε.Μ. Κόκκινος.

38’ ο Πολύχρονος με κάθετη πάσα θα βγάλει τετ α τετ τον Λαδιανό, ο οποίος θα πλασάρει στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια ο Μαυρής θα πλασάρει αλλά θα σώσει πάνω στη γραμμή ο Ε. Μαρής.

43’ σέντρα του Κωστόπουλου, ο Λαδιανός δεν μπορεί προ κενής εστίας να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

45’ καλό σουτ του Ζότο θα φύγει λίγο άουτ.

61’ σουτ του Σκαλιδάκη σώζει ο Ε.Μ. Κόκκινος.

65’ σουτ του Λαδιανού, η μπάλα κοντράρει βρίσκει το δοκάρι και καταλήγει κόρνερ.

73’ ο Ζότο εκτελεί φάουλ, επικρατεί σύγχυση στην μεγάλη περιοχή των Λιβαδίων και ο Σαμιώτης με σουτ πετυχαίνει το 0-2.

75’ ο Κωστόπουλος βγάζει τετ α τετ τον Ζότο, αλλά πλασάρει πάνω στον Ε.Μ. Κόκκινο.

82’ ο Ζότο με κάθετη πάσα βγάζει τετ α τετ τον Χατζηκωνσταντίνου, ο οποίος θα αστοχήσει.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βοσκάκης, Λιοδάκης, Ψωφάκης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 20’ (ΚΟΡ) Σκαλιδάκης, 73’ (Σ) Σαμιώτης.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 38’, 65’ Λαδιανός.

ΛΙΒΑΔΙΑ (Νίκος Μαθιουδάκης): Ε.Μ. Κόκκινος, Αναστ. Κλάδος (46’ Γ. Κλάδος), Βαρδιάμπασης, Ν. Ψωμάς, Ε. Μαρής, Αντ. Κλάδος, Γ. Σωπασής (48’ Ευαγ. Ζερβός), Σ. Σωπασής, Κωστάκης, Καλυβιανάκης, Ντάτσικας.

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Γ. Προβιάς, Αλεξανδρόπουλος (71’ Χατζηκωνσταντίνου), Τζαγκαράκης, Πολύχρονος, Σαμιώτης, Κωστόπουλος, Ζότο, Μαυρής (89’ Ρ. Αποστολάκης), Λαδιανός, Ε. Στεφανάκης (86’ Πάγκαλος), Σκαλιδάκης (81’ Ι. Τσακάλι).