Καταιγιστική η Κ16 της Ακαδημίας μας συνέτριψε με το επιβλητικό 6-2 τον ΟΦ Αρμένων το πρωί του Σαββάτου στο γήπεδο Ατσιποπούλου σε παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του εν λόγω πρωταθλήματος, όπου αγωνίζονται ποδοσφαιριστές γεννηθέντες τα έτη 2006-2007 και μικρότεροι.

Η ομάδα μας αν και αιφνιδιάστηκε και στο 10λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, αντέδρασε και αφού μείωσε σε 1-2 πριν ολοκληρωθεί το α’ μέρος, στην επανάληψη ήταν καταιγιστική και πετυχαίνοντας 5 γκολ έφτασε στην ευρεία νίκη. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Στέλιος Τζουγανάκης ο οποίος πέτυχε χατ τρικ, με τον αδερφό του Μανώλη να προσθέτει δύο ακόμη γκολ, έχοντας όμως και ένα δοκάρι (61’). Το άλλο γκολ ομάδας μας πέτυχε ο Αντώνης Μουλίτσας με όμορφη εκτέλεση φάουλ σε καίριο σημείο, στο ξεκίνημα της επανάληψης (45’) ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 2-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κελαϊδής, Χονδρογιάννης, Μ. Κοντογιάννης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 34’ (Σ), 61’ (Σ), 73’ (Σ) Στ. Τζουγανάκης, 45’ (Φ) Μουλίτσας, 66’ (Σ), 75’ (Σ) Εμ. Τζουγανάκης – 3’ Τσερκέζος, 9’ Κλ. Τάρε.

ΔΟΚΑΡΙ: 61’ Εμ. Τζουγανάκης.

Ε.Α.Π. (Παντελής Κατικάς): Αργ. Προβιάς, Ν. Αποστολάκης, Ποθουλάκης (67’ Γ. Τζωρτζινάκης), Λιβαθηνός (41’ Χριστοδουλάκης), Στ. Τζωρτζινάκης, Ηλιάκης, Στ. Τζουγανάκης (76’ Βερδινάκης), Εμ. Τζουγανάκης, Μουλίτσας (70’ Κλειδής), Τσελάι, Σταυριδάκης.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Βασίλης Δραμιτινός): Καλησπεράκης, Φ. Ξένος, Ν. Ξηρός, Τζαγκαράκης, Α. Σκουλούδης, Γεωργιουδάκης, Πατσάκης, Κλ. Τάρε, Ι. Αλεξανδράκης, Ζακυνθινός, Σ. Αλεξανδράκης.

Έπαιξαν ακόμη οι Παπαδονικολάκης, Τσερκέζος, Γιαννακάκης, Σηφάκης.

Προηγούμενο άρθροΣήμερα (11.00) με ΟΦΑ η Κ16 της Ε.Α.Π.