Κάτι καλύτερο άξιζε για ένα ακόμη παιχνίδι η ομάδα μας, αλλά οι πολλές χαμένες ευκαιρίες που σπατάλησε της στέρησαν ένα θετικό αποτέλεσμα, απέναντι στον αποτελεσματικότατο Ψηλορείτη, ο οποίος επικράτησε στο γήπεδο Ατσιποπούλου με 1-3 σε παιχνίδι για την 12η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΡ.

Η ομάδα μας είχε την μερίδα του λέοντος στις χαμένες ευκαιρίες, ειδικότερα στο α’ μέρος όπου είχε και τον άνεμο υπέρ της, έχοντας και ένα δοκάρι με τον Μάλτσι στο 1’, αρκετές αποκρούσεις του Ν.Ε. Γωνιωτάκη και σουτ να φεύγουν ελάχιστα άουτ. Αντιθέτως ο σαφώς πιο έμπειρος Ψηλορείτης χτύπησε σε καίρια σημεία του παιχνιδιού, στις σαφέστατα λιγότερες ευκαιρίες που του δόθηκαν και έφυγε με το τρίποντο της νίκης.

Φάσεις και Γκολ

1’ εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μάλτσι η μπάλα θα βρει στο δεξί δοκάρι του Ν.Ε. Γωνιωτάκη και θα φύγει άουτ.

7’ νέα καλή εκτέλεση φάουλ του Μάλτσι, ο Ν.Ε. Γωνιωτάκης θα διώξει δύσκολα σε κόρνερ.

8’ καλό σουτ του Μάλτσι, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

9’ νέο σουτ του Τσακάλι, η μπάλα και πάλι θα φύγει λίγο άουτ.

15’ ο Καραγιώργης θα βρεθεί στο έδαφος από μαρκάρισμα του Γεωργιουδάκη και ο κ. Κετεσίδης θα δείξει την άσπρη βούλα.

16’ την εκτέλεση του πέναλτι αναλαμβάνει ο Ερ. Ματαραγκάσι, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

20’ φάουλ του Γεωργιουδάκη, η κεφαλιά του Μαυρή θα φύγει άουτ.

33’ καλό σουτ του Καράμπαλη, δύσκολη επέμβαση του Τριποδιανού στην δεξιά του γωνία, θα διώξει την μπάλα σε κόρνερ.

34’ ο Ερ. Ματαραγκάσι εκτελεί κόρνερ, ο Κρασονικολάκης αφύλακτος στο 2ο δοκάρι με κεφαλιά θα πετύχει το 0-2.

45’ φάουλ του Μάλτσι, η κεφαλιά του Μαυρή θα καταλήξει στην αγκαλιά του Ν.Ε. Γωνιωτάκη.

56’ ξαφνικό σουτ του Ρ. Αποστολάκη η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ.

62’ ο Ν.Ε. Γωνιωτάκης είναι εκτός εστίας, αλλά το καλοζυγισμένο σουτ του Ρ. Αποστολάκη θα φύγει ξανά ελάχιστα άουτ.

66’ αποβάλλεται με 2η κίτρινη ο Καραγιώργης του Ψηλορείτη.

67’ ο Μάλτσι εκτελεί κάθετα φάουλ, για την ομάδα μας βγάζοντας τετ α τετ τον Μπουλή, αλλά ο τελευταίος κάνει κακό κοντρόλ και ο Ν.Ε. Γωνιωτάκης μπλόκαρε.

90’+1’ ο Ερ. Ματαραγκάσι έφυγε στην αντεπίθεση και αφού απέφυγε ένα αντίπαλο μέσα στην περιοχή με σουτ πέτυχε το 0-3.

90’+2’ ο κ. Κετεσίδης καταλογίζει πέναλτι υπέρ της ομάδας μας σε μαρκάρισμα του Τσάρα πάνω στον Γεωργιουδάκη.

90’+3’ την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Μαυρής, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κετεσίδης, Κοντούλας, Αγαλιώτης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 90’+3’ πεν. Μαυρής – 16’ πεν., 90’+1’ Ερ. Ματαραγκάσι, 34’ (Κ) Κρασονικολάκης.

ΑΣΙΣΤ: 34’ Ερ. Ματαραγκάσι.

ΔΟΚΑΡΙ: 1’ Μάλτσι.

ΚΟΚΚΙΝΗ: 66’ Καραγιώργης (2η κίτρινη).

ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 90’+2’ Γεωργιουδάκης – 15’ Καραγιώργης.

ΥΠΕΠΕΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 15’ Γεωργιουδάκης – 90’+2’ Τσάρας.

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Τριποδιανός, Π. Ποθουλάκης, Μάλτσι, Πολύχρονος (90’ Καραμπατζάκης), Μαυρής, Σπυριδάκης (90’ Σταριδάκης), Τσακάλι (55’ Ρ. Αποστολάκης), Γεωργιουδάκης, Φ. Ιμπραχίμ (73’ Μέλι), Ευτ. Στεφανάκης, Μπουλής (73’ Χαραλαμπάκης).

ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ (Γιώργος Μανωλακάκης): Ν.Ε. Γωνιωτάκης, Γιγουρτσής, Δ.Ε. Μανωλακάκης, Κρασονικολάκης, Τσάρας, Μανωλιτσάκης, Σταμούλος (90’ Πόπτσης), Καραγιώργης, Καράμπαλης (90’+ Μπουζάκης), Τσελέπης, Ερ. Ματαραγκάσι.