Με επιβλητικό τρόπο ήρθε η πρώτη επίσημη νίκη για την ομάδα μας, επικρατώντας με 7-1 στην Αλφά του τοπικού ΠΑΟ για την 2η αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου.

Η ομάδα μας πήρε την πρώτη νίκη στον Όμιλο και θέλει μία ακόμη την επόμενη Κυριακή (πάλι στις 11.30 το πρωί) στο ίδιο γήπεδο απέναντι στο Αρκάδι Αγγελιανών για να βρεθεί στις 10 καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης. Το παιχνίδι ήταν παράσταση για ένα ρόλο, με την ομάδα μας εκτός από τα 7 γκολ να έχει ακόμη ένα δοκάρι, αλλά και πολλές ακόμη χαμένες ευκαιρίες. Στα θετικά για ένα ακόμη παιχνίδι η χρησιμοποίηση και πάλι πολλών νεαρών ποδοσφαιριστών, που αποτελούν την βάση της ομάδας μας, αλλά και ο πλουραλισμός στο σκοράρισμα, μιας και τα γκολ πέτυχαν 7 διαφορετικοί ποδοσφαιριστές.

Φάσεις και γκολ
13’ κόρνερ του Σκαλιδάκη, από κοντά ο Βάρδας θα σουτάρει άουτ.
15’ όμορφη ατομική ενέργεια και σουτ του Αλεξανδρόπουλου, θα μπλοκάρει ο Χατζηπαυλίδης.
17’ ο Βάρδας με κάθετη πάσα βγάζει τετ α τετ τον Λελεδάκη, ο οποίος με όμορφο πλασέ θα ανοίξει το σκορ, 0-1.
21’ σέντρα του Σκαλιδάκη, ο Αλεξανδρόπουλος με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ θα ακυρωθεί ως οφσάιντ.
27’ ο Αλεξανδρόπουλος θα βγάλει τετ α τετ τον Χατζηκωνσταντίνου, αλλά το σουτ του τελευταίου θα φύγει άουτ.
29’ Μαυρής και Λαδιανός παίζουν όμορφα το «1-2» σουτ του τελευταίου θα φύγει άουτ.
31’ σέντρα του Χατζηκωνσταντίνου, η μπάλα θα περάσει από τον Λαδιανό, αλλά ο επερχόμενος Αλεξανδρόπουλος με πλασέ θα κάνει το 0-2.
35’ σέντρα του Σκαλιδάκη, ο Λαδιανός θα βρεθεί απέναντι από τον Χατζηπαυλίδη, αλλά το πλασέ του θα διώξει εντυπωσιακά ο Χατζηπαυλίδης.
42’ με δυνατό σουτ ο Φίλιας λίγο έξω από την περιοχή δεν θα αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον Τσιλιμπάρη, μειώνοντας σε 1-2.
49’ σέντρα του Λαδιανού, δεν προλαβαίνει ο Αλεξανδρόπουλος να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
51’ σέντρα του Λαδιανού, ο Μαυρής με κοντινό πλασέ και αφού η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι, «γράφει» το 1-3.
57’ δυνατό σουτ του Τσακάλι από μακριά, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.
59’ ο Χατζηκωνσταντίνου με κάθετη πάσα βγάζει τετ α τετ τον Λαδιανό, ο οποίος προλαβαίνει και πλασάρει τον Χατζηπαυλίδη για το 1-4.
66’ κόρνερ του Σκαλιδάκη, ο Χατζηκωνσταντίνου θα πάρει την κεφαλιά θα διώξει ο Χατζηπαυλίδης, αλλά ο «Χάτζη» με 2η κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-5.
80’ σέντρα του Σκαλιδάκη, σουτ του Ρ. Αποστολάκη από κοντά θα σώσει ο Χατζηπαυλίδης.
84’ με σουτ του Βάρδα μέσα από την περιοχή, γράφεται το 1-6.
88’ ο Λαδιανός με σουτ θα σημαδέψει το δεξί δοκάρι του Χατζηπαυλίδη και ο επερχόμενος Σαμιώτης με πλασέ θα διαμορφώσει το τελικό 1-7.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Συργούνη, Σαρής, Χονδρογιάννης.
ΤΑ ΓΚΟΛ: 17’ (Σ) Λελεδάκης, 31’ (Σ) Αλεξανδρόπουλος, 51’ (Σ) Μαυρής, 59’ (Σ) Λαδιανός, 66’ (Κ) Χατζηκωνσταντίνου, 84’ (Σ) Βάρδας, 88’ (Σ) Σαμιώτης.
ΑΣΙΣΤ: 17’ Βάρδας, 31’, 59’ Χατζηκωνσταντίνου, 51’ Λαδιανός, 66’ Σκαλιδάκης.
ΔΟΚΑΡΙ: 88’ Λαδιανός.
ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ (Γιώργος Βρεττός): Χατζηπαυλίδης, Βεργιανάκης, Αμανάκης, Σταυρακάκης, Καδής, Μωραΐτης, Φίλιας, Νασσάλος, Τσιντάρης, Λιοδάκης, Αργυρίου.
Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Τσιλιμπάρης (70’ Προβιάς), Λελεδάκης, Σαμιώτης, Πολύχρονος, Σκαλιδάκης, Τσακάλι (62’ Χαροκόπος), Βάρδας, Μαυρής, Χατζηκωνσταντίνου (76’ Ρ. Αποστολάκης), Αλεξανδρόπουλος (70’ Ζαχαριουδάκης), Λαδιανός.