Την πρώτη της νίκη μέσα στο 2020 και 7η συνολικά στο πρωτάθλημα Α’ ΕΠΣΡ κατέκτησε σήμερα η ομάδα μας κερδίζοντας με 3-0 τον ΟΦ Αρμένων. Μια νίκη εξαιρετικά αφιερωμένη στον εκ των ιδρυτών της ομάδας μας Γιώργου Δαλέντζα, ο οποίος έφυγε από την ζωή πριν από μία εβδομάδα και για αυτό κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή πριν από την έναρξη του παιχνιδιού, ενώ οι παίκτες μας έφεραν μαύρο περιβραχιόνιο.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας έπιασε την 7η θέση στην βαθμολογία και βλέπει με ακόμη μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια. Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος η ομάδα μας ήταν ανώτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του, πέτυχε 3 γκολ, έχασε πέναλτι και είχε αρκετές ευκαιρίες για να δώσει ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις στη νίκη της. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό με κεφαλιά του Ζότο, στο 56’ ο Σαμιώτης με νέα κεφαλιά πέτυχε το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μαυρής στο 85’ και ενώ ενδιάμεσα (78’) ο Ζότο είχε αστοχήσει σε πέναλτι (απόκρουση Κ. Αποστολάκη).

Φάσεις και Γκολ

3’ εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Βάρδα θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κ. Αποστολάκης.

4’ ο Αλεξανδρόπουλος εκτελεί κόρνερ με τον Ζότο να προλαβαίνει την έξοδο του Κ. Αποστολάκη και με κεφαλιά να ανοίγει το σκορ, 1-0.

14’ καλό σουτ του Ζότο θα διώξει ο Κ. Αποστολάκης.

21’ Σαμιώτης και Αλεξανδρόπουλος παίζουν το «1-2» με το σουτ του πρώτου να μπλοκάρεται από τον Κ. Αποστολάκη.

22’ θα βγει μια βαθιά μπαλιά με τελικό αποδέκτη τον Κολυβάκη, ο οποίος θα πλασάρει, αλλά ο Σαμιώτης θα προλάβει πάνω στην γραμμή να κόψει την μπάλα.

29’ ο Μαυρής με κεφαλιά θα βγάλει τετ α τετ τον Λαδιανό, αλλά το πλασέ του θα διώξει ο Κ. Αποστολάκης.

33’ καλό σουτ του Μάνσε θα διώξει εντυπωσιακά ο Προβιάς.

45’+ κόρνερ του Βάρδα, το σουτ του Σαμιώτη θα φύγει ελάχιστα άουτ.

53’ σέντρα του Λαδιανού, σουτ του Ζότο θα διώξει ο Κ. Αποστολάκης.

56’ εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Στεφανάκη, ο Σαμιώτης με καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι θα πετύχει το 2-0.

59’ σέντρα του Αλεξανδρόπουλου, σουτ του Λαδιανού θα διώξει σε κόρνερ ο Κ. Αποστολάκης.

60’ σουτ του Τσόλα στην αντεπίθεση θα μπλοκάρει ο Προβιάς.

78’ ο Γεωργιουδάκης ανατρέπει τον Ζότο και ο κ. Γρύλλης δίνει αμέσως το πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο παθών, αλλά ο Κ. Αποστολάκης με όμορφη επέμβαση θα απομακρύνει την μπάλα.

85’ εξαιρετική μπαλιά του Τζαγκαράκη, ο Μαυρής με ιδανικό ψηλοκρεμαστό πλασέ θα διαμορφώσει το τελικό 3-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γρύλλης, Φραγκιαδάκης, Καραγιαννόπουλος.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 4’ (Κ) Ζότο, 56’ (Κ) Σαμιώτης, 85’ (Σ) Μαυρής.

ΑΣΙΣΤ: 4’ Αλεξανδρόπουλος, 56’ Στεφανάκης, 85’ Τζαγκαράκης.

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Γ. Προβιάς, Λαδιανός (86’ Λελεδάκης), Τζαγκαράκης, Σαμιώτης, Μαυρής, Αλεξανδρόπουλος (87’ Π. Πολυδώρου), Στεφανάκης, Βάρδας, Ζότο, Α. Πολυδώρου (68’ Σκαλιδάκης), Χατζηκωνσταντίνου.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Μιχάλης Τριχάκης): Κ. Αποστολάκης, Γεωργιουδάκης, Κριτσιώτης, Πενθερουδάκης, Κοσμίδης, Πούλαι, Τσόλας, Γ. Βογιατζάκης, Κ. Σκουλούδης (33’ λ.τ. Γ. Ανυφαντάκης), Μάνσε, Ν. Κολυβάκης.