Την πρώτη της φετινή ήττα – και μάλιστα βαριά – γνώρισε η ομάδα μας στην Σοχώρα από τον ΑΟΝ Αστέρα στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου. Το τελικό 7-0 δεν χρίζει ιδιαίτερης κριτικής, με την ομάδα μας να προσπαθεί στο α’ ημίχρονο να περιορίσει τον αντίπαλο της, που τους χωρίζει μια κατηγορία, αλλά χωρίς επιτυχία.

Πάντως, η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να πετύχει το γκολ της τιμής, με σημαντικότερη στιγμή της το δοκάρι του Ίβο Τσακάλι στο 86’. Η ομάδα μας συνεχίζει να κρατάει την τύχη στα χέρια της αναφορικά με την κατάκτηση της 2ης θέσης του 5ου ομίλου, αφού με νίκη επί των Μελάμπων στο 3ο και τελευταίο παιχνίδι στο γήπεδο Ατσιποπούλου, θα ακολουθήσει στα προημιτελικά τον Αστέρα, ο οποίος προκρίθηκε από σήμερα.

Πριν από την έναρξη της αναμέτρησης με πρωτοβουλία των δύο ομάδων και με την συνέναιση του διαιτητικού τρίου κρατήθηκε 1’ λεπτού σιγή στην μνήμη της Μαρίας Βογιατζιδάκη, μητέρας του πρώην ποδοσφαιριστή και των δύο συλλόγων (και νυν του Τάλως Μελιδονίου) Στέλιου Βογιατζιδάκη.

Φάσεις και γκολ

6’ με κάθετη ο Καψαλάκης θα βγάλει τετ α τετ τον Ρότζεν, αλλά το πλασέ του θα φύγει άουτ.

13’ σουτ του Βελονάκη από τα όρια της περιοχής, η μπάλα θα καταλήξει στην αριστερή γωνία του ημητριάδη, 1-0.

24’ καλή εκτέλεση φάουλ του Βερνάδου, ο Παντελίδης θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

28’ φάουλ του Καψαλάκη, εξ’ επαφής ο Α. Κλειδής θα στείλει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

30’ με σουτ ο Ρηγάκης έξω από την περιοχή θα γράψει το 2-0.

35’ ο Σπυριδάκης κλέβει την μπάλα στο κέντρο, βγαίνει σε θέση τετ α τετ, αλλά την στιγμή που σουτάρει του βάζει την κόντρα ο Α. Κλειδής και απομακρύνει.

42’ σέντρα του Αντωνόπουλου, πλασέ του Βελονάκη άουτ.

47’ ο Ρότζεν τροφοδοτεί τον Βελονάκη μέα στην περιοχή και αυτός με πλασέ σημειώνει το 3-0.

51’ σουτ του Βελονάκη άουτ.

52’ ο Μπουρνέλης τροφοδοτεί τον Ρότζεν, ο οποίος με σουτ πετυχαίνει το 4-0.

68’ σέντρα του Άννι, κεφαλιά του Τζαγκαράκη η μπάλα άουτ.

76’ με σουτ ο Ρότζεν γράφει το 5-0.

86’ μακρινό σουτ του ίβο Τσακάλι η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ο Χαραλαμπάκης από ευνοϊκή θέση σουτάρει άουτ.

87’ ο Ρότζεν ανατρέπεται από τον Ποθουλάκη και ο Δημήτρη είναι εύστοχος στην εκτέλεση πέναλτι για το 6-0.

90’ κάθετη του Άννι, ο Ρότζεν προλαβαίνει τυην έξοδο του Δημητριάδη και με ψηλοκρεμαστό διαμορφώνει το τελικό 7-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καραγιαννόπουλος, Βαρβαντάκης, Σπανός.

ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ (Ηλίας Ασπρομάτης): Παντελίδης, Κασσέλας (62’ Πετρίδης), Α. Κλειδής, Μαραθιανός, Αντωνόπουλος, Ρηγάκης, Σιόρε (71’ Σαρής), Καψαλάκης (62’ Άννι), Ρότζεν, Μπουρνέλης (65’ Δημήτρη), Βελονάκης (65’ Τζαγκαράκης).

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Δημητριάδης, Χατζηκωνσταντίνου, Τζαγκαράκης, Πολύχρονος, Ιμπραχίμι (85’ Ποθουλάκης), Χαροκόπος, Μέλι (46’ Βάρδας), Φ. Βερνάδος (80’ Λελεδάκης), Μαυρής, Αλεξανδρόπουλος (82’ Χαραλαμπάκης, Σπυριδάκης (71’ Ίβο Τσακάλι).