Την 4η συνεχόμενη ήττα της γνώρισε η ομάδα μας με 1-3 από τον Αστέρα Περάματος σε παιχνίδι για την 18η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας Ρεθύμνου, επιστρέφοντας στις μέτριες εμφανίσεις.

Οι φιλοξενούμενοι έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Μανώλη Παπαγιαννάκη που πέτυχε χατ τρικ, πήραν άτυπη ρεβάνς για τη νίκη της ομάδας μας μέσα στο Πέραμα στο παιχνίδι του α’ γύρου. Η ομάδα μας δέχθηκε δύο γκολ στο φινάλε του α’ μέρους, αν και νωρίτερα είχε υπάρξει χέρι του Καζαμία εντός περιοχής, τον οποίο δεν πρόσεξε ο κ. Σταυρουλάκης για να καταλογίσει το πέναλτι. Στην επανάληψη η ομάδα μας ανέβασε στροφές μείωσε το σκορ σχετικά νωρίς (57’) με τον Ζότο, έψαξε την ισοφάριση αλλά σε μια αντεπίθεση στο φινάλε του παιχνιδιού ο Παπαγιαννάκης διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Φάσεις και γκολ

25’ κεφαλιά του Νικ. Στεφανάκη, ο Αλεξανδρόπουλος θα σώσει πάνω στην γραμμή.

28’ καλό σουτ του Ζότο, η μπάλα θα φύγει λίγο έξω από τα δοκάρια του Παπιομύτογλου.

31’ σουτ του Πλαΐτη, ο Τσιλιμπάρης θα διώξει σε κόρνερ.

34’ κεφαλιά του Μαυρή, ο Καζαμίας διώχνει με το χέρι εντός περιοχής, αλλά ο κ. Σταυρουλάκης λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

35’ ο Παπαγιαννάκης τροφοδοτεί τον Πλαΐτη,μ αλλά το πλασέ του θα σώσει ο Τσιλιμπάρης.

37’ όμορφη ενέργεια του Μοσχονά, ο οποίος τροφοδοτεί τον Παπαγιαννάκη και αυτός με σουτ ανοίγει το σκορ, 0-1.

39’ αποβάλλεται με 2η κίτρινη ο Κρανιωτάκης των φιλοξενουμένων για θέατρο.

45’+2’ ο Νικ. Στεφανάκης με κάθετη πάσα βγάζει τετ α τετ τον Παπαγιαννάκη, ο οποίος με πλασέ «γράφει» το 0-2.

57’ ο Ευτ. Στεφανάκης με μπαλιά τροφοδοτεί τον Ζότο, ο οποίος προλαβαίνει την έξοδο του Παπιομύτογλου και με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα, 1-2.

58’ ατομική ενέργεια και σουτ του Παπαγιαννάκη, θα σώσει ο Τσιλιμπάρης.

80’ σουτ του Παπαχρήστου, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

87’ με όμορφη ενέργεια και σουτ ο Παπαγιαννάκης στο τρανζίσιον ιθα διαμορφώσει το τελικό 1-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρ. Σταυρουλάκης, Βαρβαντάκης, Καψαλάκης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 57’ (Κ) Ζότο – 37’ (Σ), 45’+2’ (Σ), 87’ (Σ) Παπαγιαννάκης.
ΑΣΙΣΤ: 57’ Ευτ. Στεφανάκης – 37’ Μοσχονάς, 45’+2’ Νικ. Στεφανάκης, 87’ Δ. Κωστόπουλος.

ΚΟΚΚΙΝΗ: 39’ Κρανιωτάκης (2η κίτρινη).

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Τσιλιμπάρης, Πολύχρονος, Τζαγκαράκης, Ευτ. Στεφανάκης, Ζότο, Χατζηκωνσταντίνου, Μαυρής, Πάγκαλος (54’ Λαδιανός), Παπαχρήστος, Σκαλιδάκης (46’ Α. Πολυδώρου), Αλεξανδρόπουλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Μιχάλης Στεφανάκης): Παπιομύτογλου, Καζαμίας, Μουντάκης (46’ Δ. Κωστόπουλος), Μούσκαϊ, Χ. Ψωμάς, Κρανιωτάκης, Μοσχονάς, Παπαγιαννάκης (90’+ Ν. Κατσαμάς), Εμ. Κουγιουμουτζής (90’+ Γράντζας), Νικ. Στεφανάκης, Πλαΐτης (71’ Μ. Σπανουδάκης).

Προηγούμενο άρθροΏρα για επιστροφή στις νίκες σήμερα (15.15) με Αστέρα Περάματος