Δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε η ομάδα μας με 2-1 στους Αρμένους από τον ΟΦ Αρμένων σε παιχνίδι που διεξήχθη πριν από λίγο για την 15η αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας Ρεθύμνου.

Το παιχνίδι διεξήχθη υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες (ειδικότερα στην μεγαλύτερη διάρκεια της επανάληψης η βροχόπτωση ήταν συνεχής) και κρίθηκε από δύο σουτ φωτοβολίδες των Καργάκη, Η. Τριχάκη, αλλά και από την απόφαση του διαιτητή Καλυβιανάκη να μην αποβάλλει τον Γ. Βογιατζάκη στο 60’ σε ένα σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μαυρή. Γιατί αν οι γηπεδούχοι σε εκείνο το σημείο έμεναν με παίκτη λιγότερο θα ήταν εντελώς διαφορετικά τα πράγματα στο παιχνίδι. Στα τελευταία 15’ η ομάδα μας ήταν πιεστική ψάχνοντας έστω το γκολ της ισοφάρισης αλλά χωρίς επιτυχία.

Φάσεις και γκολ

26’ ο Καργάκης με ασύλληπτο σουτ στέλνει την μπάλα στο δεξί «Γ» του Τριποδιανού, κάνοντας το 1-0.

41’ ο Μελί τροφοδοτεί τον Κόκκαλη, το σουτ του οποίου διώχνει ο Ζακυνθινός, αλλά σε κενή εστία ο Λαδιανός στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1 για την ομάδα μας.

50’ ο Στεφανάκης εκτελεί φάουλ, ο Π. Ποθουλάκης με κεφαλιά θα βγάλει τετ α τετ το Λαδιανό, αλλά το σουτ του θα φύγει άουτ.

52’ σουτ του Τσόλα θα διώξει ο Τριποδιανός, νέο σουτ του Η. Τριχάκη θα σώσει πάνω στη γραμμή ο Πολύχρονος.

60’ ο κ. Καλυβιανάκης χαρίζει απευθείας κόκκινη στον Γ. Βογιατζάκη για αντιαθλητικό μαρκάρισμα πάνω στον Μαυρή.

62’ καλό σουτ του Μαυρή η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ.

66’ καλή εκτέλεση φάουλ του Κόκκαλη, η μπάλα θα φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

67’ με εξαιρετική προσποίηση και σουτ ο Η. Τριχάκης θα στείλει την μπάλα στο αριστερό «Γ» του Τριποδιανού για το 2-1.

78’ καλό σουτ του Κόκκαλη, θα διώξει σε κόρνερ ο Ζακυνθινός.

89’ σέντρα του Σκαλιδάκη κεφαλιά του Μαυρή, θα μπλοκάρει ο Ζακυνθινός.

90’ σουτ του Μάλτσι, η μπάλα θα φύγει άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλυβιανάκης, Λιοδάκης, Ν. Σαρής.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 26’ (Σ) Καργάκης, 67’ (Σ) Η. Τριχάκης – 41’ (Σ) Λαδιανός.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Μιχάλης Τριχάκης): Ζακυνθινός, Ματζοράκης, Ι. Κολυβάκης, Γ. Γασπαράκης, Η. Τριχάκης, Γ. Βογιατζάκης (63’ Γ. Τριχάκης), Μάντσε (63’ Κεφαλιανός), Στ. Βαβουράκης, Τσόλας, Καργάκης, Ν, Κολυβάκης.

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μούρτζανος): Τριποδιανός, Πολύχρονος, Φ. Ιμπραχίμι, Ευτ. Στεφανάκης (53’ Μάλτσι), Ρ. Αποστολάκης (77’ Ι. Τσακάλι), Κόκκαλης, Γ. Τζαγκαράκης, Τσαπόκου (32’ Μαυρής), Π. Ποθουλάκης, Λαδιανός, Μέλι (77’ Σκαλιδάκης).