Σε πολύ κακό βράδυ… βρέθηκε σήμερα η ομάδα μας γνωρίζοντας βαριά ήττα με 0-5 απο την Φλόγα Ρουστίκων στο γήπεδο Ατσιποπούλου σε παιχνίδι για την 9η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας Ρεθύμνου.

Η ομάδα μας δεν είχε φαντασία και συγκέντρωση στο παιχνίδι της πληρώνοντας τη σωρεία λαθών στα οποία υπέπεσε και η Φλόγα Ρουστίκων την υποχρέωσε στην 2η ήττα της στο πρωτάθλημα, φεύγοντας θριαμβεύτρια από το γήπεδο Ατσιποπούλου. Η ομάδα μας είχε εκλάμψεις στο παιχνίδι της και σε μία από αυτές ο Λελεδάκης σημάδεψε το δοκάρι στο 11’, χάνοντας την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Όπως και να έχει το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμη και η ομάδα μας καλείται να σηκωθεί… ενόψει της συνέχειας που την περιμένει.

Η διοίκηση της ομάδας μας αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει τον ΟΦ Αρμένων και τον πρόεδρο του κ. Γεώργιο Δρουδάκη για την παραχώρηση του ηλεκτρονικού απινιδωτή για την διεξαγωγή του αγώνα.

Φάσεις και Γκολ

3’ ο Καλλιτσουνάκης θα βρεθεί απέναντι στον Τσιλιμπάρη, αλλά το πλασέ του πρώτου θα σταματήσει στο δεξί δοκάρι.

7’ καλό σουτ του Ρ. Αποστολάκη μέσα από την περιοχή, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

11’ καλό σουτ του Λελεδάκη από τα όρια της μεγάλης περιοχής η μπάλα θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι και θα φύγει άουτ.

20’ ο Μαγάκης με κάθετη θα βγάλει τετ α τετ τον Ι. Καλλιτσουνάκη και αυτός με υποδειγματικό πλασέ θα ανοίξει το σκορ, 0-1.

25’ ο Σακελλαρίδης θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ αλλά ο Τσιλιμπάρης θα σώσει.

27’ σέντρα του Καλλιτσουνάκη σουτ του Άγα θα μπλοκάρει ο Τσιλιμπάρης.

31’ σέντρα του Λαδιανού, κεφαλιά του Καζαμία θα μπλοκάρει ο Στ. Φραγκιαδάκης.

32’ ο Σακελλαρίδης σπάει την μπάλα στον Κουμεντάκο, ο οποίος θα σουτάρει άουτ.

42’ σέντρα του Καλλιτσουνάκη και ο Σακελλαρίδης με σουτ θα γράψει το 0-2.

44’ ο Μαγάκης με κάθετη πάσα θα βγάλει τετ α τετ τον Άγα, ο οποίος με προβολή θα πετύχει το 0-3.

53’ ο Καζαμίας κλέβει την μπάλα στο κέντρο και με σπριντ βγαίνει τετ α τετ, αλλά το πλασέ του θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Στ. Φραγκιαδάκης.

58’ λάθος στην άμυνα μας, ο Μαγάκης θα αποφύγει τον Τσιλιμπάρη και θα κόψει την μπάλα στον Άγα, ο οποίος από κοντά δεν έχει πρόβλημα να πετύχει το 0-4.

84’ με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ ο Ι. Καλλιτσουνάκης θα διαμορφώσει το τελικό 0-5.

87’ καλό σουτ του Τσακάλη, θα διώξει σε κόρνερ ο Στ. Φραγκιαδάκης.

88’ κόρνερ του Καλτσουνίδη, από κοντά ο Γκαβλιαρούδης δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα και θα πλασάρει άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ν. Σαρής, Λιοδάκης, Κελαϊδής.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 20’ (Σ), 84’ (Φ) Ι. Καλλιτσουνάκης, 42’ (Σ) Σακελλαρίδης, 44’ (Σ), 58’ (Σ) Άγας.

ΑΣΙΣΤ: 20’, 44’, 58’ Μαγάκης, 42’ Ι. Καλλιτσουνάκης.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 11’ Λελεδάκης – 3’ Ι. Καλλιτσουνάκης.

Ε.Α.Π. (Κώστας Πολύχρονος): Τσιλιμπάρης, Ρ. Αποστολάκης (76’ Γκαβλιαρούδης), Καλτσουνίδης, Δ.Ε Μανωλακάκης (46’ Τσακάλη), Λαδιανός, Σαρινάκης (67’ Σκαλιδάκης), Λελεδάκης, Σκάρας, Εμ. Παυλάκης, Καζαμίας, Καραμπατζάκης (46’ Ι. Χαραλαμπάκης).

ΦΛΟΓΑ ΡΟΥΣΤΙΚΩΝ (Γιάννης Τσαχάκης): Στ. Φραγκιαδάκης, Κ. Παπαδάκης (88’ Αγριμάκης), Καλαϊτζιδάκης, Σαμιώτης, Ν. Καριλάκης, Α. Μαγιάφας, Μαγάκης, Ι. Καλλιτσουνάκης (88’ Κατσάρας), Άγας (62’ Στ. Βοσκάκης), Κουμεντάκος, Σακελλαρίδης (79’ Ηλιάκης).

Προηγούμενο άρθροΠλούσια δράση στα γήπεδα για Κ12 & Κ16 της Ε.Α.Π.
Επόμενο άρθροΔράση το Σάββατο για το Κ10 της Ακαδημίας της Ε.Α.Π.