Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τον Φοίνικα με 1-0 σε παιχνίδι για την 7η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας Ρεθύμνου. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Βαγγέλης Παπαδογιάννης στο 9’, με την ομάδα μας στη συνέχεια να πιέζει, να δημιουργεί ευκαιρίες, να έχει δοκάρι αλλά να μην βρίσκει τον τρόπο να σκοράρει, μένοντας το 0-1.

Το β’ ημίχρονο διεξήχθη υπό συνεχή βροχή, δυσκολεύοντας τις προσπάθειες και των δύο ομάδων.

Φάσεις και Γκολ

2’ σουτ του Κόκκαλη από τα όρια της περιοχής, η μπάλα θα φύγει άουτ.

9’ ο Καλονάκης πασάρει στον Ευαγ. Παπαδογιάννη, ο οποίος με σουτ, ανοίγει το σκορ, 0-1.

17’ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σπυριδάκη θα διώξει σε κόρνερ ο Στρατιδάκης.

18’ φάουλ του Καλονάκη στο οριζόντιο δοκάρι.

22’ σέντρα του Φ. Ιμπραχίμι, η κεφαλιά του Κόκκαλη θα βρει το οριζόντιο δοκάρι και θα καταλήξει άουτ.

26’ καλό σουτ του Μαυρή η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

38’ ο Μαστρογιαννάκης θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ αλλά ο Τριποδιανός θα απομακρύνει.

41’ ο Σπυριδάκης τροφοδοτεί τον Χαραλαμπάκη, το σουτ του οποίου θα φύγει ελάχιστα άουτ.

45’ σουτ του Χαραλαμπάκη η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ.

61’ σουτ του Σπυριδάκη, θα σώσει με υπερένταση ο Στρατιδάκης.

62’ σέντρα του Σπυριδάκη, σουτ του Μέλι θα μπλοκάρει ο Στρατιδάκης.

84’ καλή εκτέλεση φάουλ του Σπυριδάκη, θα μπλοκάρει ο Στρατιδάκης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλυβιανάκης, Κελεσίδης, Ψωφάκης.

ΤΟ ΓΚΟΛ: 9’ (Σ) Ευαγ. Παπαδογιάννης.

ΑΣΙΣΤ: 9’ Καλονάκης.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 22’ Κόκκαλης – 18’ Καλονάκης.

Ε.Α.Π. (Φίλιππος Μουρτζανός): Τριποδιανός, Πολύχρονος, Καραμπατζάκης (72’ Ι. Ποθουλάκης), Φ. Ιμπραχίμι (72’ Γεωργιουδάκης), Βροντάκης (46’ Μέλι), Π. Ποθουλάκης, Μαυρής, Σπυριδάκης, Σταυριδάκης (80’ Εμ. Τζουγανάκης), Χαραλαμπάκης (46’ Τζαγκαράκης), Κόκκαλης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Γιώργος Κωσταράκος): Στρατιδάκης, Λαρεντζάκης (75’ Εσπιαλίδης), Σούρσος, Μυλωνάκης, Μιχαηλίδης, Ι. Παπαδογιάννης, Συριόπουλος (56’ Μούτσο), Φραγκιαδάκης (90’ Γκούγκα), Ευαγ. Παπαδογιάννης, Καλονάκης, Ευστρ. Μαστρογιαννάκης.