Ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο ήταν η ελλιπέστατη Κ14 της Ακαδημίας μας απέναντι στον Αστέρα2 σε παιχνίδι που διεξήχθη για την 3η αγωνιστική του εν λόγω πρωταθλήματος στο γήπεδο Μισιρίων.

Η αναμέτρηση διεξήχθη σε δυσμενείς καιρικές συνθήκες με συνεχή βροχόπτωση με την ομάδα μας να έχει δοκάρι στο 29’ με τον Κοζορώνη. Έπειτα ο Αστέρας άνοιξε το σκορ και στο φινάλε του α’ ημιχρόνου ήρθε το 0-2. Μάλιστα στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Αστέρας μετέτρεψε σε διαδικαστικού χαρακτήρα το παιχνίδι πετυχαίνοντας άλλα τρία γκολ στα πρώτα 10 λεπτά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κελαϊδής, Βλαχάκης, Κοντογιάννης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 31’, 40, 41’, 65’ Τραϊτοράκης, 35’ Ξενούλης, 47’, 53’ Ξεζωνάκης.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 29’ Κοζορώνης – 45’ Σάτι, 59’ Ξενούλης.

ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ (Παναγιώτης Αντωνιάδης): Πετρακάκης, Ανωμεριανάκης, Αραπάι, Σάτι, Ματέο, Ριτζάκις, Ξεζωνάκης, Παπαδοπετράκης, Τσόγκας, Ξενούλης, Τραϊτοράκης.

Ε.Α.Π. (Παντελής Κατικάς): Σπ. Χαραλαμπάκης, Κοζορώνης, Κλειδής, Ποθουλάκης, Χριστοδουλάκης, Ν. Αποστολάκης, Ανυφαντάκης, Τζωρτζινάκης, Πολιτάκης, Μαρκάκης, Μανιαδάκης.

Προηγούμενο άρθροΔύσκολη αποστολή σήμερα (16.00) για την Ε.Α.Π. εντός με τον πρωτοπόρο Άρη
Επόμενο άρθροΠαλικαρίσιο βαθμό η ομάδα μας, με τον Άρη (0-0)