Χορταστικό παιχνίδι με ανατροπές… (3-4) για την Κ14 της ΕΑΠ

Χορταστικό παιχνίδι με συγκλονιστική εξέλιξη έγινε νωρίς το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο της Σοχώρας όπου η Κ14 της Ακαδημίας μας ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 4-3 από τον ΑΟ Άρης1.

Η πιτσιρικάδες μας αν και ξεκίνησαν χαλαρά το παιχνίδι και μόλις στο 4’ βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν στα μισά του β’ ημιχρόνου να φέρουν την ανατροπή προηγούμενοι με 2-3, αλλά στο φινάλε του παιχνιδιού οι Περβολιανοί βρήκαν τον τρόπο να φτάσουν στην ανατροπή και να πάρουν τη νίκη με 4-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντούλας, Αγαλιώτης, Κελεσίδης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 2’ (Σ), 61’ (Σ) Ντέντα, 4’ (Σ) Θωμάς, 58’ πεν. Γκίνι – 34’ (Σ), 37’ (Σ) Κοζορώνης, 56’ (Σ) Ν. Αποστολάκης.

ΑΣΙΣΤ: 56’ Κοζορώνης.

ΑΟ ΑΡΗΣ1 (Θεόφιλος Αποστολάκης): Βροντάκης, Πελτέκης, Κόλα, Χ. Καζαμίας, Παουλίνιο, Γκίνι, Ανωμεριανάκης, Ντέντα, Θωμάς, Κιάτο, Τσικνάκης.

Έπαιξαν ακόμη οι Παντελίδης, Α. Καζαμίας, Πατσάκης.

Ε.Α.Π. (Παντελής Κατικάς): Σπ. Χαραλαμπάκης, Ι. Κοζορώνης, Χριστοδουλάκης, Γ. Τζωρτζινάκης, Λιβαθηνός (29’ Λιανδρής), Ποθουλάκης, Ν. Αποστολάκης, Γ. Ανυφαντάκης (38’ Ι. Τζωρτζίνης), Μαρκάκης (63’ Βασιλάκης), Μανταδάκης, Πολιτάκης (60’ Σταυγιαννουδάκης).